خداوندا! بنده‌ات حسین شیخ‌الاسلام را مشمول رحمت خویش قرار ده و ایشان را هم‌نشین پیامبران، صدیقین و شهدا بگردان و چه نیک دوستانی هستند آنان.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، دکتر خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران در پیامی درگذشت دکتر حسین شیخ‌الاسلام رئیس سابق کمیته حمایت از انتفاضه فلسطین و سفیر سابق ایران در سوریه را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

برادرِ مجاهد، دوست، رفیق، مبارزِ جوانمرد و پاک‌طینت، جناب مهندس حسین شیخ‌الاسلام دار فانی را وداع گفت.

درگذشت این برادر مؤمن مرا در حزن و اندوهی بس فراوان فرو برد و اندوهگین ساخت. از درگاه خداوند عز و جل مسالت دارم که مجاهدت‌های ایشان را پذیرا باشد و پاداش حمایت از فلسطین و مقاومت را به ایشان عطا فرماید.

همچنین تسلیت صمیمانه خود را خدمت حضرت آیت‌الله سید علی ‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، جناب دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، همکاران ایشان در وزارت امور خارجه، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، برادران خود در مجمع تقریب مذاهب اسلامی و تمامی دوستان و نزدیکان آن مرحوم تقدیم می‌کنم.

شیخ‌الاسلام با وجود سن و سال بالا همیشه سرحال و پرنشاط و شاداب بودند و دلاور مردی بود که هرکجا می‌رفت مثمر ثمر واقع می‌شد. . مهندسی در اوج فرهیختگی، مدنیت و اخلاق بود؛ مؤمنی استوار که بر سر اصول و آرمان‌هایش معامله نمی‌کرد.

از جمله خصایل بارز ایشان که بنده بارها شاهد آن بودم، این که هر زمان وقت نماز می‌شد، حتی اگر با رئیس و مسئولی و هر شخص دیگری جلسه داشت، آن جلسه را فوراً ترک ‌می‌کرد و به سمت نماز می‌شتافت.

شخصیتی کاملا علمی که برنامه روزانه خود را بلافاصله پس از نماز صبح آغاز می‌کرد. هر وقت با ایشان رأس ساعت 8 صبح جلسه داشتم و حضور می‌یافتم، می‌دیدم که قبل از من با افراد دیگری نیز جلسه داشته است؛ در حالی که فکر می‌کردم نشست ما تازه شروع روز کاری ایشان است. در هر جلسه علمی، قلم و دفتری با خود به همراه داشت و در طول جلسه در حال یادداشت‌برداری و نوشتن ایده‌های نو بود. . مشارکت او در بحث کاملاً علمی و ایده‌پردازانه بود.

مبارزی مخالف سلطه و ت‌های آمریکا در منطقه و جهان بود و عشق و علاقه خاصی به فلسطین داشت و بر موضع خود در حمایت از فلسطین و دفاع از آن تا آخر عمر استوار ماند. حتی با وجود اختلاف‌نظر درباره برخی مسائل، من را خطاب قرار می‌داد و می‌گفت: شما در فلسطین بر حق هستید و ما وظیفه داریم که در کنار شما باشیم.»

شیخ‌الاسلام که خدایش رحمت کند، می‌گفت: حمایت و پشتیبانی ما از فلسطین یک وظیفه دینی و اخلاقی است، موضعی عقیدتی است نه مصلحتی.»

خداوندا! بنده‌ات حسین شیخ‌الاسلام را مشمول رحمت خویش قرار ده و ایشان را هم‌نشین پیامبران، صدیقین و شهدا بگردان و چه نیک دوستانی هستند آنان.

انا لله و انا الیه راجعون

خالد قدومی ـ نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها